Kategoriler
Wordpress

7 WordPress Web Tasarım Trendi!

WordPress web tasarım trendleri, rakiplerinizin arasında öne çıkmak için takip etmeniz gereken trendlerden birisidir. Günümüzde yalnızca giyim ve ev dekorasyonu gibi sektörlerde değil, dijital dünyada da trendler ortaya çıkmaktadır. Teknolojik çözümler ve gelişmeler dikkate alınarak oluşturulan web tasarım trendi seçeneklerini takip ederek web sitenizin kullanıcılara hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Minimal Tasarım Trendi

Minimalizm trendi, tüm sektörlerde olduğu gibi web tasarım sektöründe de öne çıkan trendlerden birisi olarak gösterilmektedir. Web tasarım dünyasının kült trendlerinden olan minimal tasarım trendi, 2020 yılında popülerliğini arttırmıştır. Sade ve düz tasarımlar müşterilerin dikkatini dağıtacak unsurları ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle hem müşteriler hem de firmalar için tercih edilebilirliği yüksek bir tasarım trendidir.

Smart Video Trendi

Akıllı video trendi, özellikle masaüstü tasarımlarında oldukça dikkat çekici bir pazarlama yöntemi olarak ortaya çıkmaktadır. Yüksek çözünürlüklü kaliteli videoların ziyaretçilerin dikkati çekme noktasında son derece başarılı olması nedeniyle 2020 yılında çok daha sık tercih edileceği söylenebilmektedir.

Arttırılmış Gerçeklik Trendi

AR trendi, müşteri deneyimini iyileştirmek açısından oldukça başarılı bir trenddir. Arttırılmış gerçeklik ile sunulan ürünler, işlevsellik, görünüm ve kullanım noktalarında müşteriyi bilgilendirmektedir. Bu sayede ziyaretçilerin ürüne olan ilgisi artmaktadır.

Online Destek Trendi

Online sohbet trendi, son dönemlerde yükselişe geçen ve 2020 yılında olmazsa olmaz olarak anılan trendlerden birisidir. Yapay zekaların gelişimini artması ile sohbet botlarında meydana gelen iyileşme, online desteklerin vazgeçilmez olmasını sağlamıştır. Ziyaretçiler ile doğrudan temas sağlayan bu trend, web tasarım trendi seçenekleri arasında öne çıkmaktadır.

Tek Sayfa Tasarım Trendi

Tek sayfalı tasarım trendi, minimal tasarımlara olan ilginin artması ile birlikte popülerleşen trendlerden birisidir. Vurgulanmak istenen noktalara başarı ile dikkat çekilebilmesi ve dikkat dağıtıcı öge oranının minimuma indirilmesi, trendi popülerleştiren önemli detaylardır. Özellikle az içerikli web siteleri tarafından sık tercih edilmektedir.

Asimetrik Tasarım Trendi

Asimetri trendi, sitenizde vurgulamak istediğiniz noktaları başarıyla öne çıkarabilen trendlerden birisidir. Estetik olarak da oldukça dikkat çeken bu trend, 2020 yılında sık karşılaşacağımız trendlerden birisidir.

Mobil Site Tasarımı Trendi

Mobil cihaz tasarımı trendi yani bilinen ismiyle “mobile first”, 2020 yılının en sevilen tasarım trendlerinden birisidir. Mobil cihaz kullanımındaki artış dikkate alınarak ortaya çıkmıştır. Mobil first web tasarım trendi uygulayıcıları, web tasarımlarını öncelikle masaüstü için değil, mobil cihazlar için hazırlamaktadır. Bu sayede mobil cihazlarda mükemmel sonuç elde edilmektedir.

Hayat Paylaşınca Güzel: